Izolacje dla przemysłu

Izolacje dla przemysłu

Izolacje przemysłowe z wykorzystaniem elastomerów polimocznikowych znajdują zastosowanie jako antykorozyjne zabezpieczenie betonu, metali, drewna przed skutkami działalności takich substancji drażniących jak chemikalia, ścieki, węglowodory, sól i inne nieczystości. Oprócz tego materiał ten bardzo dobrze sprawdzi się jeśli chcą Państwo wykonać skuteczną hydroizolację konstrukcji betonowych, basenów, zbiorników wodnych i wody pitnej, oczyszczalni ścieków, podpór mostów, i wielu innych. W przypadku samochodów, elastomery polimocznikowe służą jako ochrona przestrzeni ładunkowej (w pojazdach ciążarowych, dostawczych, typu pick-up i w przyczepach, gdzie przewozi się ciężary). Mają za zadanie także zabezpieczyć różnego typu powłoki, np. ściany budynków, metalowe, drewniane czy betonowe tunele, pojazdy wojskowe, samochody, itp. przed falą uderzeniową wybuchu materiałów niebezpiecznych.

Szczególną cechą pianki poliuretanowej jest jej umiejętność dostosowywania swojego kształtu do każdej, nawet nieregularnej w budowie powierzchni. Walor ten odgrywa kluczową rolę przy izolacjach przemysłowych, ponieważ umożliwi nam to efektywne i błyskawiczne położenie izolacji w miejscach trudno dostępnych, często występujących wnękach i na kłopotliwych powierzchniach. Tradycyjne termoizolatory takie jak wełna mineralna czy styropian, nie zdają w tej kwestii egzaminu (konieczne jest żmudne i nieefektywne uzupełnianie izolacji).

Przy modernizacji hal produkcyjnych czy obiektów o przeznaczeniu przemysłowym, bardzo ważną kwestią pozostaje czas wykonania robót. Aby nie przerywać lub nie opóźniać procesu produkcji, technologia natrysku piany PUR to bardzo często jedyna tak korzystna ekonomicznie i szybka do zrealizowania opcja termoizolacji w obiektach wielkopowierzchniowych.

Formularz Wyceny

Skorzystaj z formularza wyceny izolacji i sprawdź orientacyjną cenę izolacji.